Anestezija u stomatologiji je danas jedna potpuno bezbedna intervencija. Bezbedna u smislu da je mogućnost alergije na anestetik minimalna, a pravilnim načinom davanja anestezije gotovo da ne postoji nikakav problem koji se u toku davanja može desiti. Dakle ono što možete očekivati jeste da će popravka zuba u slučaju da se odlučite za anesteziji biti u potpunosti bezbolna.
Gde može nastati problem?
Anestezija će biti prisutna i sat dva nakon popravke zuba, morate voditi računa da se ne ugrizete za usnu ili jezik. Iako postoje anestezije bez upotrebe igle, najveći broj stomatologa i dalje koristi špric i iglu za aplikaciju anestetika. Ta igla zna da bude problem, jer postoji odredjeni broj ljudi koji na samu pomisao igle upada u blagu ili pojačanu anksioznost. Kad smo već kod anksioznosti, postoji i dobar deo pacijenata koji ne želi anesteziju pod izgovorom ,, Doktore, neću anesteziju, osećam se neprijatno pod dejstvom anestetika, imam osećaj kao da mi je usna naduvena a jezik otekao,,.
Dakle izbor je Vaš, a moja preporuka je jasna.
Ako već postoji nešto što će vas poštedeti bolova, a pri tom to nešto ne može da vam šteti, a uz to vas to dodatno ne košta, eto odgovora. Izaberite slobodno to nešto, izaberite popravku zuba sa anestezijom.
Htela bih da pitam dali je cena ista ako uznem anesteziju i kad ne uznem?
ok